(Фото + Видео) Стево во фокус на мајтап: Тито се сликаше со Елизабет Тејлор, Пендаровски со Нивес Целзиус

Хрватската старлета и водителка Нивес Целзиус беше на прием кај претседателот Стево Пендаровски во Вила Водно. Старлетата – добро позната на балканските простори – се пофали на социјалните мрежи дека […]

ХУМОР од Украина, веќе сите тераат мајтап со Путкин

Украина лансираше поштанска марка која го овековечува гестот кон тој „руски воен брод“. Станува збор за рускиот крстосувач Москва, команден брод на црноморската руска флота. Силуетата на сликата е на […]

ПЕНДАРОВСКИ тера мајтап со Заев

Претседателот Пендаровски вели дека до сега не чул човек во затвор да направи собраќајка! За него целиот случај со сообраќајната несреќа на Стража во која учествуваше и затворениот за „Рекет“ […]