СООПШТЕНИЕ МК – Земја УЧЕСНИК во ЕУ

Политичката партија Македонски Концепт достави СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА, 30 АВГУСТ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНИЈА – ЗЕМЈА УЧЕСНИК ВО ЕУ Последните случувања во ЕУ, особено дадената потврда на вистинскиот „француски предлог“ од страна […]

МАКРОН ПОТВРДИ воени авиони за Украина, РУСИЈА моли за мир

Снабдувањето на Украина со борбени авиони би било еден од најголемите чекори досега за западна поддршка, а Москва предупреди дека тоа ќе ескалира и ќе го продолжи конфликтот. Истата таа […]

АЛБАНЦИТЕ менуваат страна, РАМА тврди дека ќе умреле без Русија и Кина

На среде европски самит во Париз, албанскиот премиер Еди Рама даде изјава со која ја шокираше целата европска политичка елита. Имено, албанскиот премиер Еди Рама, на мировниот форум во Париз, […]

НАЈСИЛНИОТ ГОВОР НА ВУЧИЌ ДОСЕГА: Пуштете нè да ја водиме државата сериозно и одговорно, а резултатите покажуваат сè!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обрати од Париз, каде денеска во Елисејската палата се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. – Имав многу добар и значаен разговор за […]

Францускиот министер за економија: „Америка ни продава гас по четири пати поголема цена“

Францускиот претседател Емануел Макрон „отвори оган“ кон САД, велејќи дека нивните цени за извоз на енергија се многу повисоки од домашните, пишува „Huanqiu shibao“. „Не можеме да го прифатиме фактот […]

МНОГУ ЗАМКИ ВО ПЛАНОТ ЗА КОСОВО: Ова се клучните детали на француско-германскиот предлог за Србија

Макрон и Шолц го предлагаат принципот „само не бунете се, а не мора да го признаете“, но очигледно заборавија дека Србија има свои црвени линии. Веста дека најмоќните земји од […]

ТОП ВЕСТИ: ЕРДОГАН испрати порака кога ќе ја нападне ГРЦИЈА

Турскиот претседател Реџеп Таjип Ердоган испрати многу остра порака до Грција во својот говор одржан во провинцијата Самсун по повод Саемот за технологија и вселенска индустрија (Текнофест), организиран од неговиот […]

НАЈНОВО за КОСОВО: МАКРОН и ШОЛЦ до КУРТИ да се подготвува за најтешкото

Освен на Вучиќ, францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц испратиле писмо и до премиерот на Косово – Албин Курти, и тоа со предупредувачка содржина. Лидерите на двете […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ: Широко затворен Балкан

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Зошто Отворен Балкан е напаѓан од дел од македонските политичари и интелектуалци? Дали поради омраза кон Србија и Албанија? Ајде ви се молам! Поентата беше Македонија да […]

БОМБА: Трамп тврди дека МАКРОН си „играл“ со црнци

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп постојано се фалел дека знаел недозволени детали поврзани со љубовниот живот на францускиот претседател Емануел Макрон, се наведува во нов извештај. Како што објави на […]