ТУРЦИЈА со шамар за РУСИЈА, еве што им забрани

Турција го затвори небото за руските воени и цивилни авиони кои летаат за Сирија, изјави министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу. „Го затворивме воздушниот простор за руските воени авиони, па […]

Виз ер отвора седум нови рути од Македонија

Поради ковид пандемијата во текот на минатата година авиокомпаниите ги намалија летовите. Но со тековниот летен ред на летање повторно ги враќаат. Нискобуџетната авиокомпанија Виз ер денеска објави дека постепено […]