Сиљановска Давкова од Крушево порача: Крушевчани имаат на што да бидат горди! Ќе покажам и ќе докажам дека сум тука поради граѓаните, не поради себе!

Денеска, 26 април, проф. д-р Гордана Сиљановска-Давкова во рамките на кампањата за вториот изборен круг од претседателските избори беше во Крушево. Во своето обраќање пред граѓаните на Крушево, проф. д-р […]

Сајкоски од славно Крушево : Ние не водиме кампања против никого, ние водиме кампања ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА

Крушево градот кој што во почетокот на 20-тиот век гордо се исправи, градот кој што на почетокот на 20 век се бореше за промени, за подобар живот, за слобода, за […]

(Видео) Вечерва ќе пееме „Со љубов за Тоше“ на платото на Гумење: 15 години од последниот концерт на нашиот сакан Тоше, 15 години ти испраќаме љубов кон Небото

На денешен ден, пред точно 15 години на Градскиот стадион во Скопје (денес Арена „Тоше Проески“) нашиот омилен пејач и музичар Тоше Проески го одржа својот последен концерт, кој имаше […]