Кампањата на Стево Пендаровски врши цензура на социјалните мрежи

Во екот на кампањата за претседателските избори во Република Македонија, Стево Пендаровски длабоко забразди во контроверзи бидејќи од неговиот изборен штаб масовно се бришат коментари на граѓаните на социјалните мрежи […]

Какви ПОРАКИ испратија претседателските кандидати – сите на едно место

Претседателски избори 2024                                            10-ти април Петтмина од седумтемината претседателски кандидати, Стево Пендаровски, Гордана Силјановска Давкова, Стевчо Јакимовски, Билјана Ванковска и Максим Димитриевски денеска ги продолжија предизборните активности со посети по […]

Гордана е беспрекорен борец за Македонија, а Пендаровски цели 5 години заборави на македонските граѓани -Мицкоски на митинг во Василево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешното свое обраќање пред граѓаните во општина Василево во рамките на претседателската кампања истакна дека Стево Пендаровски којшто 5 години заборави на Македонија, кажува […]

ВМРО-ДПМНЕ: Групата на Асаф Еисин што му ја води црната кампања на Пендаровски се сомничи за фалсификати и местење избори ширум светот

За Пендаровски црна кампања води Асаф Еисин, чија група се сомничи за фалсификати и местење избори ширум светот, вели во својата реакција ВМРО-ДПМНЕ. „За Пендаровски црна кампања води Асаф Еисин, […]

МИЦКОСКИ и КОВАЧЕВСКИ рекордери, БОГОЈЕСКИ и АХМЕТИ штедат, АПАСИЕВ сокрива

Кој колку пари потрошил на фејзбук реклами, открива самата компанија Мета, а сите податоци се објавени на отворен линк. Податоците покажуваат дека до сега, македонските политичари на ФБ реклами потрошиле […]

ФРАНЦИЈА избира претседател, од ова зависи судбината на ЕУ

Француските гласачи денеска гласаат на едни од најнеизвесните претседателски избори што земјата ги видела во последните децении. Дванаесет кандидати, вклучувајќи го и актуелниот претседател Емануел Макрон, се натпреваруваат за највисокото […]

ЗАБЕГАНО: Орбан порача гласајте за мене и излегуваме од ЕУ

Унгарскиот десничарски националистички премиер Виктор Орбан навести можност неговата земја да ја напушти ЕУ. Ова е прво негово споменување на таква можност, објави германската новинска агенција ДПА. Во годишното обраќање, […]

ЧУДНО: ГОРДАНА Силјановска за парите од кампањата

Професор Гордана Силјановска во својство на претставник на ВМРО ДПМНЕ и пратеник од оваа партија даде невообичаена изјава со која отвори суштински проблем за легитимноста на изборите и рамноправното учество […]

СИТУАЦИЈАТА излезе од контрола, Македонија засрамена

Кампањата за Локални избори 2021 година зема сосема погрешен правец. Од борба на идеи и проекти, се претвори во борба на меѓусебен линч. Во таа насока предничи изборниот штаб на […]