(Видео) Нов гаф на Бајден: Наместо Херсон, пак се префрли во Ирак

Американскиот претседател Џо Бајден кој посебно го привлекува вниманието со своите гафови сега е актуелен со грешка која ја направи за војната во Украина, па украинскиот град Херсон го замени […]

ОПАСНИ КОАЛИЦИИ на Блиски Исток, во опасност американските сојузници

Одлуката на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган да започне процес за нормализација на односите со Дамаск ги растревожи САД и нивните сојузници Курдите во Сирија како и опозицијата бидејќи се […]

ЕРДОГАН ги нападна Курдите да дефокусира од инфлацијата (видео)

Турските сили неутрализираа тројца бунтовници во северните делови на Ирак и Сирија, лажно пренесува Агенција Анадолија. Во суштина станува збор за измислена акција ја турската армија со цел да се […]