(Видео) Трамп со неверојатен одговор за резултатите од изборите!

Новинарката на „Њуз нејшн“ којa го интервјуираше поранешниот американски претседател Доналд Трамп во текот на изборниот процес објави дека Трамп поддржал повеќе од 330 кандидати на Републиканската партија во изборната […]

Бајден не можеше да се сети на името на кандидатот за кој дојде да го поддржи

Американскиот претседател Џо Бајден не можеше да се сети на името на демократскиот кандидат за гувернер на Мериленд. Biden patronizes audience, appears to forget Democrat nominee’s name at Maryland rally […]

Денот на конгресните избори може да биде најтемниот од претседателството на Бајден

Die Welt: Конгресните избори може да го лишат Бајден од мнозинството во двата дома на парламентот. 8 ноември, кога ќе се одржат среднорочните избори во САД, може да биде „најтемниот […]

ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА и ЗАЕДНИЧКИОТ ИНТЕРЕС НА ГОЛЕМИТЕ ПАРТИИ

НИКУЛЦИТЕ НА ПОЛИТИЧКИТЕ КРИЗИ ЛЕЖАТ ВО ИЗБОРНИТЕ СИСТЕМИ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Спроведувањето на изборите во државава најчесто претставувало извор на „нестабилност“ и причина за продлабочување […]

Маск ќе вложи многу пари на следните претседателски избори во Америка, ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ НА КОЈ КАНДИДАТ!

Главниот инженер, главен инвеститор и бизнисмен на SpaceX Илон Маск е подготвен сериозно да се вмеша во политиката, а неговиот интерес за тоа веќе се гледа во последниве неколку месеци. […]

Коалицијата на БОЈКО БОРИСОВ ГЕРБ-СДС ПОБЕДИ на парламентарните избори во Бугарија

Паралелно пребројување на 100 отсто од гласовите: ГЕРБ победи на парламентарните избори во Бугарија, „Има таков Народ“ и ВМРО не го минаа прагот. Податоците на социолошката агенција „Галуп“ од паралелното […]

ПОЧЕТОК НА ПОРАЗОТ НА ВЛАСТА – Ахмети призна пораз и го порача следното…

Независно од тоа што овие избори беа без волја, сепак, законот требаше да се почитува. Поради немањето искуство на актуелното раководство на општината, неизбежно беше да се почитува законот за […]

ФРАНЦИЈА избира претседател, од ова зависи судбината на ЕУ

Француските гласачи денеска гласаат на едни од најнеизвесните претседателски избори што земјата ги видела во последните децении. Дванаесет кандидати, вклучувајќи го и актуелниот претседател Емануел Макрон, се натпреваруваат за највисокото […]

ДРАМАТИЧНО: Вучиќ победи со зборовите „одиме драматично десно“!

Претседателот и претседателски кандидат на СНС, Александар Вучиќ, вечерва соопшти дека според податоците на неговата партија, од досега обработениот материјал освоил меѓу 59,9 и 60,1 отсто од гласовите. Вучиќ пред […]

Со кого Мицкоски и Николоски ги следат изборните резултати во Унгарија !?

Претседателот Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски на ВМРО ДПМНЕ вечерва ги следат резултатите од изборите во Унгарија во изборниот штаб на Фидез. На покана на нашиот голем пријател и […]