ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА зошто е ослободен МИЈАЛКОВ

Откако Апелацискиот суд Скопје ја укина затворската казна од 12 години за случајот „Таргет-Тврдина” за ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Сашо Мијалков, веднаш се почувствува ослободување и […]

БОКИ 13 ПРЕТЕПАН ВО ЗАТВОР: Тројца го удирале по стомак, итно е префрлен во болница

Според соопштението, Јовановски бил пренесен во болницата „Мајка Тереза“ во Скопје бидејќи вчера попладне додека се шетал во дворот на затворот бил претепан од три лица. Адвокатот Сашо Дуковски за […]

БОГОЈЕСКИ: Сакате ли завалијава да го видите во затвор?

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески сподели интересно прашање до граѓаните, а во врска фалсификуваниот Попис на населението во 2021 година. Богојески ги прашува граѓаните: „Почитувани граѓани, сакате ли завалијава […]

Уште еден утре ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР!

Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски утре би требало да излезе од истражниот затвор Шутка каде пред речиси две недели се пријави да ја издржува затворската казна од две […]

KOHЕЧНО Џoковиќ вo затвop, таткo мy е бoлен пcихопат

Семејството на Новак Ѓоковиќ попладнево во Белград одржа прес-конференција, на која ги обвинија австралиските власти дека го режирале најголемиот спортско-дипмломатски скандал во историјата и дека најдобриот светски тенисер го третирале […]

КАТИЦА на слобода, остана ли некој во затвор

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство, објави „А1он“. Адвокатката Ирена Фрчковска, како што пишува порталот, изјавила дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната […]

ОРЦЕ КАМЧЕВ ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР!?

Додека поранешниот директор на некогашната Управа за безбдност и контразуинавање (УБК) Сашо Мијалков во средата попладнето се пакувал да излезе од притвор во затворот во скопско Шуто Оризари, сообвинетиот во […]