KOHЕЧНО Џoковиќ вo затвop, таткo мy е бoлен пcихопат

Семејството на Новак Ѓоковиќ попладнево во Белград одржа прес-конференција, на која ги обвинија австралиските власти дека го режирале најголемиот спортско-дипмломатски скандал во историјата и дека најдобриот светски тенисер го третирале […]

КАТИЦА на слобода, остана ли некој во затвор

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство, објави „А1он“. Адвокатката Ирена Фрчковска, како што пишува порталот, изјавила дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната […]

ОРЦЕ КАМЧЕВ ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР!?

Додека поранешниот директор на некогашната Управа за безбдност и контразуинавање (УБК) Сашо Мијалков во средата попладнето се пакувал да излезе од притвор во затворот во скопско Шуто Оризари, сообвинетиот во […]

СДСМ се пере, КИЧЕЕЦ бил на летен распуст

Власта го достигна дното. После скандалот со учеството на осуденик на правосилна мерка затвор во сообраќајка со џип на исто друг демек осуденик, забрзано нарачаа текстови во владините порталчиња. Имено, […]

СКАНДАЛ: Кој ги пушта затворениците

Спектакуларно бегство од прилепскиот затвор вчера извршил 36 годишен затвореник од Гостивар, осуден на 20 години строг затвор поради извршени тешки кражби. Кој ги ослободува тешките убијци и криминалци од […]

СКАНДАЛ: Кој го ослободи Мијалков од Тортура

Судијката Ристеска, сопруга на адвокатот на Јордан Орце Камчев го ослободи Мијалков од прогон за случајот Тортура. Основниот суд во Скопје, денес ги прогласи за невини поранешниот први човек на […]