АПАСИЕВ „ СЕ ЗАСИЛИ“ после заканите од „ГАЗДА АЉИ“, па да не остани покусо, а да им се допадне напиша: ДОЛУ МИЦКОВИЗМОТ!

После заканите на „ГАЗДА АЉИ“ се засили и Димче, тој на својот ФБ профил на своите следбеници им порача: „ДОЛУ МИЦКОВИЗМОТ!“ Според објавата и досегашната кампања на лидерот на Левица, […]

„Мислам дека не треба да потсетувам какви ЕМОЦИИ КАЈ МАКЕДОНЦИТЕ буди спомнувањето на УЧК и тоа во центарот на Скопје“ му порача Ангелов на лидерот на ДУИ

Директорот на Центарот за управување со кризи, лидер на Достоинство и дел од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Стојанче Ангелов денеска преку статус на Фејсбук му порача на лидерот на ДУИ, Али […]

Мицкоски за заканите на Ахмети: Од денес и кексито и млекото ЌЕ ТИ ПРЕСЕДНАТ

Вчера во Аеродром и Гази Баба ја повикав албанската опозиција на обединување против оваа власт и изразив јавна намера дека веднаш по изборите, уште првиот ден ќе остварам контакт со […]

АХМЕТИ СО ОСТРИ ЗАКАНИ кон Мицкоски: Не си ја барај бељата

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва од митингот на плоштадот „Македонија“, порача дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бил пораснат со гурабии и кекси. Тој му порача да пази што […]

РЕАКЦИЈА по заканите на бугарските шовинисти кон новинари и граѓани на Македонија

Политичката партија Македонски Концепт реагира на заканите на бугарските шовинисти кон новинари и граѓани на Македонија. РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТА / 05 ФЕВРУАРИ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ РЕАГИРА НА ЗАКАНИТЕ НА БУГАРСКИТЕ […]

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ реагира на заканите на ЗАЕВ кон Богојески

Во врска заканите на Заев кон Богојески, објавени на порталот Фокус, со своја реакција се јави и политичката партија Македонски Концепт: РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТА 27 ЈАНУАРИ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ […]

АЛБАНКИТЕ полуголи со КРСТОВИ, исламистите ги нападнаа

Дуа Липа и Рита Ора се албански пејачки, домородци од Косово и Метохија, а двете кариерите ги направија во Велика Британија и стекнаа светска популарност. Тие секогаш го истакнуваа своето […]

ВЕЧЕРВА УАПСЕН ИСПРАЌАЧОТ на закани со бомби известува полицијата

МВР и припадници од Уравата за криминалистичка полиција, преку оперативна соработка и меѓусебна координација, по заканата со бомбашки напад на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, и тоа за поставени бомби […]

ВО МОМЕНТОВ се силуваат 12/13 годишни девојчиња во СКОПЈЕ

Неспособната власт и целосно девастираното МВР под оваа несреќа наречена министер за внатрешни работи, доведе центарот на Скопје, особено Дебар Маало да се претвори во „зона сумрака“, смета лидерот на […]