ОБИЏУКОВЦИ НА АПАРАТИ, Скопје остана без снабдување за празнициве

Албанската полиција, со меѓународна (САД) асистенција / истрага, во регионот на градот Поградец денеска уапсила три лица, откако во нивното возило биле пронајдени вкупно 58 килограми хашиш, кои требало да […]

ЕУ ЗГРОЗЕНА од албанскиот етнички шовинизам, заврши пребројувањето

ЕУ е згрозена од албанскиот етнички шовинизам, особено по реакциите на владата на Велика Британија, која донесе акционен план за справување со таквите пројави од минатите векови, одлучи и во […]

АЛБАНСКИОТ ШОВИНИЗАМ под удар, жртви се самите Албанци

„Моите пријатели Албанци се засрамени од тоа како светот гледа на нив. Свесни за тоа дека Албанците се перцепирани како криминалци и трговци со дрога, тие се растргнати меѓу гордоста […]

ВО МОМЕНТОВ се силуваат 12/13 годишни девојчиња во СКОПЈЕ

Неспособната власт и целосно девастираното МВР под оваа несреќа наречена министер за внатрешни работи, доведе центарот на Скопје, особено Дебар Маало да се претвори во „зона сумрака“, смета лидерот на […]

ОЛИВЕР се пофали, цела година со 20.000 полицајци запленил дури 1.5 кг дрога

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил се пафали со неверојатни резултати во борбата против нелегалната трговија со дрога. Според Спасовски, попусти сите му забележуваат на напливот […]

(Видео) АЛБАНСКАТА МАФИЈА ја преплави Белгија со дрога

Белгија долго време имаше репутација на здодевна земја, која го следи владеењето на правото, но неодамна стана европски центар за шверц на кокаин. Антверпен учествува со 40 отсто од сите […]

ГОЛЕМО AПCEЊЕ во скопско Гpчец, дали е фатен нapкобocoт Шeвaљ

Полициска рација во Гpчец, запечатен објектот на нapкобocoт Шеваљ. Голема полициска paциja имало синоќа во скопски Гpчец, а во акцијата учествувала и пазарната инспекција, дознаваат медиумите од извори во истрагата. […]

КОЛУМБИЈА заплени цел тон кокаин за Македонија

Колумбиската управа за борба против наркотици при рутинска проверка во пристаништето Буенавентура открила контејнер во кој имало еден тон кокаин, при што товарот бил наменет за балкански нарко-картел, а дестинацијата […]

АМЕРИКАНЦИТЕ со акција на скопски аеродром

Пратка од еден тон дpoгa во петокот била пресретната движејќи се од аеродромот Петровец кон конечната дестинација, а MBР на Спасовски не биле способни да ја спроведат акцијата. Според информациите, […]