Пандев беше во право

Дресовите на македонските фудбалери, кои ќе настапат на Европското првенство, се прогласени за најдобри од останатите. Навивачите кои воопшто не беа задоволни поради потегот на ФФМ да промовира нов дрес […]

Русијa со критикa до Укрaинa: Вие сте измaмници!

Русијa во неделата упати kритиkи кон Укрaинa откако машката фудбалска репрезентација го претстави новиот дрес за натпреварувањето на ЕП 2020 со мапа на земјата во која е вклучен Kpим. Москва […]

Реакција на Пандев клучна за ФФМ

Реакцијата на македонскиот најдобар фудбалер, Горан Пандев, ја спречи ФФМ да го замени репрезентативниот дрес. Нековата реакција дојде како јаготка на шлаг, после реакциите на јавноста. Илјадници фанови побараа од […]

Скандал: ФФМ го подметна дресот на Албанија

Пред неколку денови ФФМ ги промовираше новите дресови за македонската фудбалска репрезентација. Со тие дресови требаше нашите репрезентативци да настапат на европско првенство. Под притисок на јавноста, ФФМ се повлече […]