ТРАМП му се заканувал на ПУТИН, еве што тој му одговорил

Доналд Трамп предупреди дека светот оди кон нуклеарна војна доколку „глупавите“ лидери не внимаваат. Поранешниот американски претседател остана на своето тврдење дека можел да ја спречи руската инвазија на Украина […]

Дали ќе СВЕДОЧИ ИВАНКА ТРАМП за постапките на Доналд?

Поткомитет на Претставничкиот дом на САД што го истражува насилниот упад во американскиот Конгрес на почетокот на јануари 2021 година побара од Иванка Трамп, ќерката на поранешниот претседател Доналд Трамп, доброволно да соработува во […]