ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Ранобудниот Таче изврши преседан во живот од жал за Благојче

Македонската јавност остана длабоко вознемирана од шокантната информација кој со нас ја сподели премиерот Димитар Ковачевски – Таче. Имено, тој информираше дека од преголем стрес за смртта на Благојче, поради […]

МЕГА СКАНДАЛ: ВЛАДАТА стои зад БУГАРСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ што прогонува Македонци

После потписот на министерот за надворешни работи Бујар Османов на Протоколот бр.2 со Бугарија, во Македонија се појави феномен на прогон на илјадници Македонци кои не мислат како Бугарија, преку […]

УЖАСНА ВЕСТ: „ТАЛЕНТИТЕ“ ОД ВЛАСТА ШТЕДАТ НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Вкупно 23 барања за остварување на правото на надоместок за попреченост биле одбиени во 10 центри за социјална работа во државава поради условот навршени 65 години што го предвидува член […]

ДАНЕЛА РАСПАЛИ ПО КОВАЧЕВСКИ – Еве што му порача

По најавата дека ќе ѝ бидат одземени ингеренциите за реконструкција на Универзалната сала и предадени на Министерството за култура, и изјавата на Премиерот Ковачевски дека Владата ја разгледува можноста да […]

РАМА ни се ЗАКАНУВА на Македонците, ќе биде фатално ако не смените Устав

Според албанскиот премиер, Еди Рама, фатално ќе биде ако не се смени Уставот за почеток на преговори со Европската Унија(ЕУ). А тој не си гледа неговиот албански шовинизам, кој е […]

ТАЧЕ го ПОПАРИ партиската шефица од ЕУ, нема гаранции од ново бугарско вето

Премиерот Димитар Ковачевски Таче вчера имаше тежок ден. Неговата партиска шефица од Брисел, Гарсија Перез му порача дека „џабе везе“ со Бугари во Устав, зашто Бугарија може и после тоа […]

МИЦКОВСКИ Е ЗЕМЕН ВО ЗАЛОЖНИШТВО, тврди Ковачевски

Премиерот Димитар Ковачевски го критикуваше лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Кажа дека Левица и нејзиниот претседател се вистинската опасност за продолжување на нашиот европски пат. „Уште поголема опасност е што […]

ТАЧЕ со закана до ПУТИН, што му порача?

Премиерот Димитар Ковачевски – Таче со дирекна закана со претседателот Владимир Владимирович – Путин, да се повлече од Украина, да не ја правиме големата! Сакам јасно да ја пренесам пораката […]

Еве што му порача ТАЧЕ на МИЦКОВСКИ…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го повтори ставот дека најавениот референдум од страна на ВМРО-ДПМНЕ е за внатрешно – партиска употреба и дека оваа опозициска партија заедно со Левица се единствените […]

СЕКОЈ САМ, само Таче со свој ГАЗДА

Самитот „Отворен Балкан“ во Охрид помина со низа скандали и пропусти од протоколарен карактер, пред се поради неписменоста на македонските партиски служби во кабинетот на Димитар Ковачевски. Но покрај протоколарните […]