МЕЏИТИ му се закани на АХМЕТИ за болвата Груби

Таканаречената Огнена група или Hot Boys како би ги нарекло Калето, денеска му се заканија на Ахмети, преку дирекна порака од нивниот лидер Меџити наменета за Ахмети. Имено, потпретседателот на […]

КОИ МИНИСТРИ ќе бидат на црна листа на САД

Тројца дипломати од Стејт департментoт биле во Македонија во мисија на собирање информации што се случува на политичката сцена, во бизнис сферата и во правосудството – нивното мислење ќе биде […]

БОГОЈЕСКИ до Груби: МОЖЕ ВЕТИНГ, ама не може Ислам од Зајас да го прави!

Имаме селективна правда, но сите заедно треба да смогнеме сили да започнеме процес на цел општествен ветинг и да расчистиме еднаш и засекогаш со сите корумпирани политичари, новинари, судии, обвинители, […]

АЛБАНСКИОТ ШОВИНИЗАМ работи за Путин, а против НАТО, смета Богојески

После продлабочување на кризата во Косово, лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески изрази незадоволство од фактото што Македонија после „францускиот“ предлог останува заглавена во истата кошница со Србија, Косово […]

ДУИ во паника, СВИТКА ОПАВЧЕТО, сакаат да го изиграат Калето

Прв се јави Артан Груби, по него и Али Ахмети, целосно во паника после шамарот од Калето, свиткаа опавчето, но повторно се обидуваат да ги изиграат Америте. Според смешно само-наречениот […]

РЕФОРМИ ВО ДУИ, Ахмети пред бркање на клоци од Мала Речица

Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата на истакнaти […]

БОГОЈЕСКИ жестоко за партиската журка на Груби

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески на социјалните мрежи објави жестока реакција на партиската журка од народни пари, организирана од министерствоот за криминал и трошење буџет на Артан Груби. Богојески […]

МИЦКОСКИ заминува од политиката, најави оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски веднаш по враќањето од одморот во Крашиќи, Црна Гора во изјава за медиумите истакна дека доколку макар еден пратеник од опозијата гласа за пормена на […]