БУГАРИТЕ две червени ги заменија со 50 евра, тврди ХОЛАНДИЈА

Ќе бараме од нашите партнери во Холандија докази дека бугарската граница со Турција може да се помине „со банкнота од 50 евра“, напиша на Твитер главниот бугарски обвинител Иван Гешев. […]

БУГАРИЈА официјално со потера за БОГОЈЕСКИ

Политичкиот активист Петар Богојески минатата недела бил задржуван на грчките гранични премини, бидејќи, како што го известиле грчките службеници, во системот на ЕУ имало распишано потерница против него од страна […]

(Видеа) АМЕРИКАНСКИ и НАТО војски се движат кон Русија, што се случува?

После посетата на американскиот претседател Бајден на Полска и Источна Европа, очигледно се согледани слабостите за заштита на американските интереси во тој дел од светот. Како што е соопштено, авиони […]

ТРАМП до Бајден: Остави ја Украина, нападната е Америка

Говорејќи на митингот „Спасете ја Америка“ во Конро, Тексас во саботата, поранешниот претседател Доналд Трамп ја критикуваше администрацијата на Бајден за опседнатоста со тоа како да се заштити границата на […]

ПАЃА границата со Косово, Македонија влегува во српско – косовските преговори

Неодамнешната делегација од ДУИ на чело со лидерот Али Ахмети во Косово и средбата со премиерот Албин Курти, сепак имала скриена цел. ДУИ на своја рака во име на Македонија […]

ГРЦИЈА од понеделник со нови правила за влез

Последната министерска одлука од 24 јануари е во сила до понеделник и предвидуваше задолжителен негативен тест ПЦР или рапид-тест за сите патници, без разлика на националноста и начинот на влез […]

Дали ќе се воведува задолжителен тест за влез во Македонија ?

Комисијата за заразни болести на следниот состанок ќе разговара за опасноста од делта сојот и заштита на границите со евентуално воведување тестови. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека сегашните […]