КОЦЕ ВО ПРИТВОР, по налог на Грујо подметнал дупка на плоштад Македонија

Против поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски е поведена предистражна постапка поради сомневање дека дупката под фонтаната на Плоштадот Македонија е намерно подметната, односно оставена под површинскиот слој, со цел […]

ДАНЕЛА РАСПАЛИ ПО КОВАЧЕВСКИ – Еве што му порача

По најавата дека ќе ѝ бидат одземени ингеренциите за реконструкција на Универзалната сала и предадени на Министерството за култура, и изјавата на Премиерот Ковачевски дека Владата ја разгледува можноста да […]

ДАНЕЛА Е ГОТОВА, најблискиот соработник на Мицкоски и побара ОСТАВКА

Советникот во град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски дирекно побара оставка од Данела Арсовска, градоначалник на Град Скопје од ВМРО ДПМНЕ. Андоновски е еден од луѓето кои често […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Данела се шлае со директорката, а ГЛУВЦИ растураат низ ЈБТ

Никако да престанат скандалите во скопската гимназија Јосип Броз Тито. После откриените финансиски скандали на директорката на ова училиште, фале уште брканица на глувци низ ходниците. Сега се поставува ново […]

ТОДОРОВСКИ од Зелена Лупа: Директорката од ЈБТ е КРИМИНАЛНОТО крило на ДОМ

Во врска последниот скандал со криминалната афера на директорката на гимназијата Јосип Броз Тито, Силвана Кржовска за која се очекува кривична пријава и постапување на ОЈО по допрен глас за […]

Арсовска ги краде граѓаните: Си прави реклама за своја политичка кариера со јавни пари од буџетот на Скопје

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) алармира за постапката на градот Скопје, кој преку јавна набавка планира да инвестира средства на граѓаните за кампањи во приватни телевизии и онлајн медиуми […]

СТРАШНО: Данела разреши уште една ДУШИЧКА, директор на „Улици и Патишта“

Борис Настов, откако му стана јасно дека ќе биде разрешен и нема како да се спаси, по два дена чекање зад другите директори од ВМРО ДПМНЕ, наводно сам поднесе оставка […]

НОВ СКАНДАЛ: ДАНЕЛА ја фати директорката на Гимназијата ЈБТ со рачето во медот

После низата скандали со директори фатени со рачето во медот, за кои е надлежен град Скопје, се појави нова афера со вмешаност во криминал на директорката на скопската гимназија Јосип […]

ДАНЕЛА ПРАШУВА: Каде СЕ КРИЕ ШПИЦНИОТ градоначалник?

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска на Советот на Град Скопје го нападна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таа дрско го нападна Мицкоски и вели дека се крие и не […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И ПЛАНОТ „Б“ – ДЕФОКУСИРАЊЕ

ПЛАН „Б“ – ДЕФОКУСИРАЊЕ ОД  НЕСПОСОБНОСТА  НА  МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Ова ли е планот „Б“ на Апасиев и Мицкоски? За ова ли ги […]