ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Вучиќ закажува итен Совет за безбедност

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по работната вечера во Брисел, организирана од шефот на дипломатијата на ЕУ, Јосеп Борел, изјави дека министерката за надворешни работи на привремените институции на Приштина, […]

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА во Украина, ќе се борат до последен

Украинскиот парламент на барање на претседателот на земјата, Володимир Зеленски, одобри вонредна состојба. Усвоен е предлогот на претседателот Зеленски за воведување вонредна состојба од 24 февруари на полноќ по локално […]

Пекол во Америка

Вонредна состојба на делови од Америка. Измерени 54 степени. Се очекува да бидат срушени бројни рекорди, со температура од 47 степени во Феникс, 42 степени во Калифорнија, додека живата во […]