РУСИТЕ ГО ИЗВЕСТИЈА ВАШИНГТОН – ЌЕ КОРИСТИМЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ! Путин ја започнува операцијата „ГРОМ“

Од Москва најавија годишни нуклеарни вежби. Русија ги известила Соединетите Држави за нивните планови да спроведе планирана годишна вежба на своите нуклеарни сили, соопшти американската влада во вторникот, потег што […]

УКРАИНА започна со ракетни вежби пред Крим, Русија загрижена

Украинската армија изведила вежби со повеќецевни ракетни фрлачи „Ураган“ во близина на границата со Крим, соопшти прес-службата на Здружената команда на вооружените сили на Украина. Како што се прецизира, единиците […]

ПУТИН се правда, правиме само вежби, не напаѓаме

Стотина припадници на руските падобрански единици ќе одржат оваа недела вежби близу украинската граница, соопшти руското министерство за одбрана, а рускиот амбасадор во Европската унија, Владимир Чижов истовремено се правда […]