Мицкоски: ДУИ ПОЛНЕШЕ КУТИИ во определни места, поддршката за „европеецот“ Османи била МНОГУ ПОНИСКА

До претставниците на меѓународната заедница, до ОБСЕ/ОДИХР, доставивме список на избирачки места, кадешто во определен врменски интервал гласањето е во просек помалку од една минута, што наведува дека таму имаме […]

ОСМАНИ ззабележува за ШОВИНИЗАМ – слоганот „Македонија повторно твоја“ бил шовинистички

Круна на шовинизмот – барањето за 61 пратеник „за да не зависиме веќе од нив“ за да ги исклучиме Албанците, Турците, Бошњаците, Ромите, Власите и останатите и да ја вратиме […]

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, не бил информиран дека Македонија ја поддржала резолуцијата за Сребреница?!

Ако македонскиот претседател не знае дека Северна Македонија ќе биде коспонзор на резолуцијата за Сребреница, што можам да ви кажам следно? Само прашувам дали тој (Бујар Османи) зборува во името […]

Османи ГИ ПРЕКИНУВА предизборните активности, за причините се огласи на Фејсбук

Кандидатот за претседател од Европскиот фронт, Бујар Османи ги прекинува предизборните активности. За причините тој се огласи на својот Фејсбук профил. „Почитувани поддржувачи, Од здравствени причини во семејството ќе ги […]

Дипломатијата киднапирана од ДУИ: 2.200 граѓани ќе останат без работа во Србија преку „Отворен Балкан“ поради Oсмани

Македонската дипломатија е киднапирирана од страна на ДУИ. Најновото барање на министерот за надворешни работи од Мала Речица Бујар Османи дека ќе предложи Македонија да излезе од иницијативата Отворен Балкан ги исплаши нашите граѓани кои […]

СКАНДАЛ: БУЈАР ОСМАНИ во Индија испратил амбасадор за кој судот одлучил да му се конфискува незаконски стекнат имот

Зошто Османи во Индија испратил амбасадор за кој судот одлучил да му се конфискува незаконски стекнат имот? Амбасадорот Слободан Узунов треба под итно да биде отповикан од Индија затоа што […]

СДС и ДУИ со своите кандидати ГО ПРЕКРШИЛЕ Изборниот законик – реагираат од Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги апелира до радиодифузерите да престанат да ги емитуваат спотовите на претседателските кандидати каде се појавуваат малолетници, а од учесниците во изборната кампања да […]

СООПШТЕНИЕ: Бујар Османи да го признае Ерусалим за главен град на Израел

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА – 10 ОКТОМВРИ 2023 ГОДИНА БУЈАР ОСМАНИ како претседавач со ОБСЕ да иницира признавање на Ерусалим за главен град на Израел Партијата Македонски Концепт во врска последното […]

СКАНДАЛ: Тероризмот во Израел, не е тероризам за Османи

Скандалозна изјава на министерот за надворешни работи Бујар Османи, по повод последните терористички напади на Хамас врз Израел. Имено, тој на социјалната мрежа Х сподели наводна реакција и осуда на […]

БУЈАР ОСМАНИ свесно ја внесува Македонија во српско – косовскиот судир

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА 05 ОКТОМВРИ 2023 ГОДИНА БУЈАР ОСМАНИ свесно ја внесува Македонија во српско – косовскиот судир Партијата Македонски Концепт најостро ги осудува низата обиди на т.н. министер за надворешни […]