КРАЛИЦАТА Елизабета Втора продолжува по старо

Британската кралица Елизабета Втора, на која лекарите и препорачаа да мирува најмалку две недели, е во многу добра форма, изјави денеска премиерот Борис Џонсон. Разговарав со неа и таа е […]