(Видеа) НАЈЛУДА НОЌ имаше Белград, буквално потонаа во САВА

Во Белград ноќеска, во текот на новогодипната прослава, од јака журка и дивеење на гостите, потона познатиот сплав Фристајлер. Притоа повредена е една довојка, на која помош и е укажана […]

КУРТИ СЕ ЗАКАНИ, дали УЧК ќе влезе во Белград?

Косовскиот премиер Албин Курти дирекно се закани до српскиот претседател Александар Вучиќ поради најавата за враќање на српската војска на Косово. Имено, Вучиќ смета дека српската армија има право да […]

ВУЧИЌ со ЗАГРИЖУВАЧКА ИЗЈАВА од БРИСЕЛ: Пред нас се непреспиени ноќи и многу тешки денови

Српскиот претседател Александар Вучиќ рано утринава допатува во Брисел, каде што се сретна со високиот претставник за надворешни работи Жозеф Борел и со специјалниот претставник на ЕУ Мирослав Лајчак. Средбите […]

Богојески на XIV МЕЃУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЈА во Белград

Петар Богојески, национален лидер на политичката партија Македонски Концепт / МК, ќе земе учество на XIV меѓународна научна конференција „Европските економии по СОВИД-19: Предизвици и импликации за макроекономската политика“! Богојески […]

ЧИЕ НЕБО ЌЕ СЕ ОТВОРИ: Црна Гора, Македонија и Бугарија МУ ЗАБРАНИЈА прелет на Лавров до Белград

Црна Гора, Северна Македонија и Бугарија го забранија прелетувањето на авионот со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров за утре да го посети Белград, потврдија за Данас извори од […]

ТРИУМФ НА МПЦ – ОА, укината е црквата на Зоран Вранишковски

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија одлучи да ја прифати поканата за сослужување со Српската православна црква, која беше ставена во тесно и немаше друг избор после одлуката […]

ПАНИКА во Белград и Ниш: бомби во трговски центри (ВИДЕО)

По зачестените лажни дојави за бомби во авионите на Ер Србија, на релација Белград-Москва-Белград, Србија денеска е потресена од речиси истовремени пријави за експлозивни направи во трите најфреквентни трговски центри […]

ВУЧИЌ најави оставка од функцијата, кога заминува

Претседателот на Србија и кандидат на Српската напредна партија (СНС) на претседателските избори, Александар Вучиќ изјави дека по изборите ќе учествува во изборот на влада и дека потоа ќе поднесе […]