ЧИЕ НЕБО ЌЕ СЕ ОТВОРИ: Црна Гора, Македонија и Бугарија МУ ЗАБРАНИЈА прелет на Лавров до Белград

Црна Гора, Северна Македонија и Бугарија го забранија прелетувањето на авионот со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров за утре да го посети Белград, потврдија за Данас извори од […]

ТРИУМФ НА МПЦ – ОА, укината е црквата на Зоран Вранишковски

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија одлучи да ја прифати поканата за сослужување со Српската православна црква, која беше ставена во тесно и немаше друг избор после одлуката […]

ПАНИКА во Белград и Ниш: бомби во трговски центри (ВИДЕО)

По зачестените лажни дојави за бомби во авионите на Ер Србија, на релација Белград-Москва-Белград, Србија денеска е потресена од речиси истовремени пријави за експлозивни направи во трите најфреквентни трговски центри […]

ВУЧИЌ најави оставка од функцијата, кога заминува

Претседателот на Србија и кандидат на Српската напредна партија (СНС) на претседателските избори, Александар Вучиќ изјави дека по изборите ќе учествува во изборот на влада и дека потоа ќе поднесе […]

МОНТИ ПАЈТОН АНАЛИЗА: Тој кажаа зошто Белград ќе го бомбардираат

Поранешниот косовски премиер, лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), Рамуш Харадинај смета дека, и покрај напнатата ситуација во светот по руската агресија на Украина, на Косово не му […]

ПУТИН ќе доаѓа во Белград под силно обезбедување преку Бугарија

Според договореното со Вучиќ, рускиот претседател Владимир Путин планира посета на Србија, најверојатно ќе се реализира долгонајавуваната посета на Белград. Поради тензиите со западните земји, тој на белградскиот аеродромот ,,Никола […]

ВОСТАНИЕ против Вучиќ, дали ќе успее Србија (видео)

После иницијативата на „Тргни-промени“ и движењата собрани околу Еколошкото востание и нивните масовни протести и блокади на патишта и мостови на десетина локации во Белград и во повеќе од 50 […]