СТУДЕНТСКИ ПРОТЕСТИ во Скопје, ова се барањата

Студентите за денес во 16.00 часот закаажа протест во ценатрот на Скопје, пред Собранието откако беше предложено да се направат измени во Законот за субвенциониран студентски оброк. Бараат сите студенти […]

ЛОШИ ВЕСТИ од Брисел: БУГАРСКИТЕ барања влегуваат во ЕУ, Макрон гарант

Француското ротирачко претседателство е подготвено да ги вклучи барањата на Бугарија во преговарачката рамка за Македонија и ЕУ да стане гарант за нивната имплементација, пишува „Медиапул.бг“, повикувајќи се на извори на […]

ПУТИН пушти фактура, еве што бара за договор

Русија го разбира НАТО како агресивен, а не чисто одбранбен сојуз, а тоа го осетиле на свој грб граѓаните на многу земји, изјави рускиот претседател Владимир Путин на заедничката прес-конференција […]

ПУТИН моли, па се заканува со војна, НАТО му се смее

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Америка е виновна за тензиите во Европа. Москва е крајно загрижена поради фактот што американската противракетна одбрана е веќе распоредена во близина на руските […]