БОГOJECКИ жecтоко дo Axмети: Cе вpaќаме вo 19ти вeк, пpaвиме уcлуга нa Cpбија

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески на социјалните мрежи објави жестока реакција на изјавата на Ахмети за договорот да се внесат Бугарите во Уставот на Македонија! Тој објави: „Ние пак […]

БУГAPИТE влегyвaат вo Уcтав, Axмети вeќе договopил

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на новогодишната средба со новинари во седиштето на партијата истакна дека прашањето за влезот на Бугарите во Уставот на РС Македонија веќе е усогласено. „Ние […]

XAJРЕДИНИ за Axмети: Нeма вакoв боpeц пpoтив коpyпција кaко нeго

Ниедна друга политичка партија во Македонија досега не собра храброст да спроведе внатрепартиски ветинг, со исклучок на ДУИ, тврди поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини. Вчера Али Амети, чие име […]

АХМЕТИ ќе не реши, се договорил со Бугарија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети уште еднаш го повтори ставот дека е против предвремени парламентарни избори. Ахмети на средба со новинарите по повод новогодишните празници, рече дека е убеден оти […]

МАКЕДОНИЈА се потресе, Европа се исплаши, ова е причината

Премиерот Зоран Заев за ТВ21 истакна дека денеска ќе има средба со претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Тој додаде дека средбата ќе биде попладне во Владата. После таа информација „падна во […]

TEПAЧКА пoмеѓy Гpyби oд ДУИ и ВМPO ДПМHE, Axмети cмиpyва

На маса се тепаат, под маса се договараат, тврдат аналитичарите за односите помеѓу ВМРО ДПМНЕ и ДУИ! Вицепремиерот Артан Груби изјави дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е веќе согласен […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Гаши кажа ДА, еве кога ќе бидат новите избори

Африм Гаши кажа да, ќе се „омажи“ за Заев. Разведен и разочаран од уценетиот Села, Гаши влегува во нов брак од интерес. Интересот е нови парламентарни избори на пролет 2022 […]