ОСМАНИ е руски играч, во негов мандат се најлошите МК – БГ односи

ДУИ е левичарска сомунарска екипа, наследник на марксистичко – ленинистичките келии во Југославија, активни и во Косово и во Македонија, координирани од советска Тирана. Од таму е идејата за Тиранска […]

БОГОЈЕСКИ до Рама: Отворен акт на рушење на УСТАВЕН ПОРЕДОК на Македонија

Во врска поканата на албанскиот премиер Еди Рама кон македонски партии на албанската етничка заедница во Македонија, за расправање по прашања кои се од внатрешен карактер на нашата земја, со […]

РАМА се меша во внатрешни работи на МАКЕДОНИЈА

Премиерот на Албанија и газда на зајковци, Еди Рама ги поканил сите лидери на политичките партии на Албанците од Македонија на средба во вторник во Тирана, пишува Алмакос. На средбата […]

ОБИЏУКОВЦИ НА АПАРАТИ, Скопје остана без снабдување за празнициве

Албанската полиција, со меѓународна (САД) асистенција / истрага, во регионот на градот Поградец денеска уапсила три лица, откако во нивното возило биле пронајдени вкупно 58 килограми хашиш, кои требало да […]

АЛБАНСКИОТ ШОВИНИЗАМ под удар, жртви се самите Албанци

„Моите пријатели Албанци се засрамени од тоа како светот гледа на нив. Свесни за тоа дека Албанците се перцепирани како криминалци и трговци со дрога, тие се растргнати меѓу гордоста […]

АЛБАНСКИТЕ ЗНАМИЊА рикверц, што е многу – многу е, изјави премиерот

Со најава „што е многу, многу е“ премиерот на Британија, Риши Сунак, објави план од пет точки за борба со имиграцијата, со посебна точка за имиграцијата што им доаѓа од […]

БОГОЈЕСКИ до Османов: Не се мешај во Косово, немаш овластување

Со голема загриженост ја следиме состојбата на северот на Република Косово. Нападот врз полицијата на Косово и ЕУЛЕКС, како и сите акти кои водат кон ескалација на ситуацијата се неприфатливи, […]

ПОВИЦИ ОД КОСОВО ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ СО АЛБАНИЈА: Време е за една држава!

Претставникот на Демократската партија на Косово Беким Хаџиу предложи на заедничката седница на парламентите на Албанија и Косовo пратениците од двете држави да се стави и гласање за обединување на двете земји во „Конфедерацијата на […]

КАКОВ СРАМ: Рама прави реконструкција на МК Влада

Македонија на колена, Рама договара реконструкција на македонската Влада, измеќарите од СДСМ верно исполнуваат. Останува само уште еден чекор за Албанците целосно да го преземат мнозинството во македонската влада, а […]

РАМА ни се ЗАКАНУВА на Македонците, ќе биде фатално ако не смените Устав

Според албанскиот премиер, Еди Рама, фатално ќе биде ако не се смени Уставот за почеток на преговори со Европската Унија(ЕУ). А тој не си гледа неговиот албански шовинизам, кој е […]