СКАНДАЛ: Со парите за маски и лекови, функционерите купиле 150 нови автомобили

Низа злоупотреби за време на пандемијата, наместо маски и друга опрема за медицинскиот персонал, средствата биле искористени за други цели. Државната комисија за спречување на корупција на денешната седница меѓу […]

ВИДЕО: ТЕПАЧКА НА АВТОПАТ-Ги оставија автомобилите, па почнаа да се бркаат

Неколку момчиња синоќа се истепале на автопат во Црна Гора во близина на наплатната рампа кај Матешево. На социјалните мрежи беше објавена снимка на која може да се забележи како […]