ДАНЕЛА Е ГОТОВА, најблискиот соработник на Мицкоски и побара ОСТАВКА

Советникот во град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски дирекно побара оставка од Данела Арсовска, градоначалник на Град Скопје од ВМРО ДПМНЕ. Андоновски е еден од луѓето кои често […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Данела се шлае со директорката, а ГЛУВЦИ растураат низ ЈБТ

Никако да престанат скандалите во скопската гимназија Јосип Броз Тито. После откриените финансиски скандали на директорката на ова училиште, фале уште брканица на глувци низ ходниците. Сега се поставува ново […]

ТОДОРОВСКИ од Зелена Лупа: Директорката од ЈБТ е КРИМИНАЛНОТО крило на ДОМ

Во врска последниот скандал со криминалната афера на директорката на гимназијата Јосип Броз Тито, Силвана Кржовска за која се очекува кривична пријава и постапување на ОЈО по допрен глас за […]

СТРАШНО: Данела разреши уште една ДУШИЧКА, директор на „Улици и Патишта“

Борис Настов, откако му стана јасно дека ќе биде разрешен и нема како да се спаси, по два дена чекање зад другите директори од ВМРО ДПМНЕ, наводно сам поднесе оставка […]

НОВ СКАНДАЛ: ДАНЕЛА ја фати директорката на Гимназијата ЈБТ со рачето во медот

После низата скандали со директори фатени со рачето во медот, за кои е надлежен град Скопје, се појави нова афера со вмешаност во криминал на директорката на скопската гимназија Јосип […]

ГРУЕВСКИ ГЛАВЕН МЕНТОР на Данела во борбата ПРОТИВ МИЦКОСКИ!?

Во предизборната кампања за локалните избори во јавноста испливаа информации дека Данела е всушност кандидат диригиран од Груевски. Колку е тоа вистина , сеуште нема официјална информација во јавноста. Можеби  […]

ДАНЕЛА ПРАШУВА: Каде СЕ КРИЕ ШПИЦНИОТ градоначалник?

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска на Советот на Град Скопје го нападна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таа дрско го нападна Мицкоски и вели дека се крие и не […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И ПЛАНОТ „Б“ – ДЕФОКУСИРАЊЕ

ПЛАН „Б“ – ДЕФОКУСИРАЊЕ ОД  НЕСПОСОБНОСТА  НА  МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Ова ли е планот „Б“ на Апасиев и Мицкоски? За ова ли ги […]

КОЈ ГО „ХАКНА“ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ !?

Официјалната веб-страница на Министерството за образование и наука продолжува да не работи по синоќешниот сајбер напад. Неколку часа на сајтот на ова министерство стоеше пораката „Нападнати од грчкиот хакерски тим […]

БРУКА: КОЛОСАЛНИ НЕКАДАРНИЦИ од СДСМ, асфалтирале врз шахти

Фирма ангажирана од Општина Центар на кадрите од СДСМ, на улицата Козара ги асфалтирала и шахтите и решетките за канализација. Откако со месеци оваа улица во скопски Капиштец каде изминатиот […]