Еве какво време не очекува денес

ДЕНЕС умерено облачно со магла, што особено ги загрижува граѓаните. Времето претпладне ќе биде умерено до значително облачно, по одделни котлини со појава на магла. Попладне облачноста делумно ќе се […]