ПОВРЕДЕНИ ГРАЃАНИ ОДНЕСЕНИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ

Двајца повредено по силното невреме кое попладнево го погоди Скопје, објави Сител. Според Телевизијата, двете лица се повредени од дрво кое паднало врз нивниот автомобил, додека бил во движење. Тие […]

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ од дождовната бура во Скопје!

Невреме попладнево го зафати Скопје, а врнеше и во други делови на Македонија. Еве како изгледаше дождовната бура над делови од Скопје: Полицајци во координација со другите институции им помагаат […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Големо невреме ја погоди западна Македонија

Големо невреме ја погоди западна Македонија, особено пелагонискиот регион. Силните врнежи и грмежи биле проследени со голем ветар и силни врнежи од град. Предизвикани се големи материјални штети по имотот […]

сончево

Не очекува пеколно топол и нестабилен викенд

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж пошироко Повардарие повремено засилен северен ветер. УВ индексот ќе изнесува 7 мерни едници. Минималната дневна температура […]

Нов пеколен бран од Африка, температури далеку над 40 степени!

Во текот на новата седмица која што ни следува времето во Македонија ќе биде претежно стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Температурите ќе бидат повисоки за разлика од […]

Стабилизација на временските услови се очекува овој ден од неделата:

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици. Минималната дневна температура во Скопје ќе […]