ТЕПАЧКА (видео) помеѓу СДСМ и ДУИ

Живот

Аријанит Џафери од ДУИ, син на поранешниот функционер на ДУИ Муса Џафери и сопственик на компанијата за снабдување со електрична енергија „У Пауер“ изврши физички напад врз претседателот на РКЕ, Марко Бислимоски од СДСМ, близок соработник на премиерот Заев.

Аријанит Џафери, во вторникот вечерта физички го нападнал претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски. Откако неколку пати го удрил и го влечел Бислимоски, три лица од придружбата на Џафери успеале да го отргнат и сите заедно избегале во непознат правец.

Очевидец на настанот снимил и видео на кое можат да се видат моменти од инцидентот кога Џафери го влече Бислимоски, а потоа бега од местото на настанот.

Повеќе детали на следниот линк:

https://fb.watch/8t96jdlmET/

https://fb.watch/8t93Qe51wz/

http://dw.com/p/41Jbx