РУСИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Вучиќ е следен, еве за што

Балкан

Покрај стандардните извештаи дека во авион на Ер Србија на летот за Москва била поставена бомба, на адресата на националниот авиопревозник попладнево пристигнала заканувачка порака за атентат на српскиот претседател Александар Вучиќ, дознава Новости.рс.

Според информациите, оваа заканувачка порака пристигнала на е-маил адресата на авиокомпанијата, за што веднаш биле известени сите надлежни служби. Истрагата е во тек.

Информацијата доаѓа од руски извори, кои се обидуваат да ја вовлечат и Србија во нивните воени планови за Европа. Вучиќ за сега ги игнорира и успева да го раздвои српскиот од рускиот интерес.