НАЈНОВИ ВИДЕА: РУСИЈА соочена со пораз, го внесува најновото оружје против народот

Европа

Русија претрпува катастрофални загуби. Ваков пораз на руската армија никој не очекуваше. Украина херојски се бори, буквално со минимална опрема и молотови коктели. Народот се бори со голи раце. Русија е поразена на сите фронтови.

 

Воената техника со која напаѓате руската армија е една од најмодерните во светот. Единствено им остана да ги употребат најновите суперсонични ракети Искандер, тенкот Армата и нуклеарно оружје. Сето ова против обичен народ, против жени и деца и армија која се бори со лично оружје на војниците.

Погледнете снимка на која се гледаат загубите на Русите на само еден влез пред Киев:

 

Руските граѓани не се повлекуваат, дирекно во цивил учествуваат во битките и снимаат од лице место како гори руската воена техника.

 

Путин е во очај, ја губи војната и станува нервозен. Тоа е причина од вчера да го употреби најсовременот оружје против украинскиот народ.

Првиот руски Т-14 „Армата“ попладнево е фотографиран во Украина. Фотографиран е во правец од Армјанск кон Херсонската област. На тоа реагираше украинскиот главен штаб со изјава „испратете повеќе Армати, за да ви ги вратиме во делови“!

Покрај тој тенк до сега во Украина влегоа и најновите Т-90, но преку 113 од нив беа уништени со ракетни рачни лансери. Русија нема одговор на жестокиот граѓански отпор.

Нема податоци за големината на оваа тактичка група. Очигледно дека Русите испраќаат дополнителни трупи во Украина, и тоа најверојатно од сите правци. Не може да се помират со загубата на преку 5.550 војници до сега, заклучно со денешниот биланс.

Т-90 е трета генерација на главен Руски тенк. За прв пат е влезен во редовите на руската армија во 1992 година. Овој тенк има 125мм 2А46 мазна цевка, 1А45Т систем за контрола на стрелање, ревидиран мотор, термален нишан, „Контакт 5“ реактивен-експлозивен оклоп, како и „Штора“ инфрацрвен АТГМ систем за блокада на електронски комуникации.

И сето тоа попусто, украинските борци, овие тенкови ги кинат како зајци. Погледнете спектакуларно видео од еден таков рачен напад на најсовремениот тенк.

 

На ова Русија одговори со напади на суперсоничните ракети Искандер, кои уништуваат огромни површини. До сега убија стотици цивили, особено деца во Харков. Дно на светското војување е оваа војна. Војна без чест.

Погледнете како руските банди бомбардираат цивилно население во град Броварам, пред Киев со ракети “Искандер”.

 

Тие денес уништуваа дели квартови на Харков, типичен пример за воено злосторство против човештвото.

 

Бомбардирањето на цивилни преградија остави невидени последици. Мртви цивили ги лежат по улиците на веќе окупираните градови.

 

Украинските здравствени власти предупредуваат од неможноста да се соберат мртвите тела во нападнатите и окупирани области, а исто не може да им се пружи помош на илјадници ранети, меѓу кои старци, жени и деца.

 

Ова е резултат на користење на такви оружја против мирни градови, каде жителите не заминуваат, туку остануваат во своите домови. Ова е воено злосторство и мора да биде казнето.