ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Понекогаш треба да се исклучи разумот…

Хороскоп

Овен
Љубов:
Во приватниот живот бидете доволно внимателни во изјавите и воздржете се во однесување пред партнерот.
Бизнис:
Можен конфликт со една личност може да се претвори во непријатна ситуација или деловно-финансиска загуба.
Здравје:
Посветете ги вечерните часови на некое омилено хоби, опуштете се.

Бик
Љубов:
Подобро е да го задржите тоа што го имате отколку да гледате во насока на личност која изгледа премногу провокативно.
Бизнис:
Нема потреба да давате официјални ветувања, особено ако некој упорно ве убедува да ги надминете вашите овластувања.
Здравје:
Ќе уживате во рекреацијата, како рецепт за добро расположение.

Близнаци
Љубов:
Понекогаш треба да се исклучи разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете вашите чувства да „проговорат“.
Бизнис:
Ве погодува нечие однесување или неправда во деловната соработка. Важно е работите да завршат на добар начин.
Здравје:
Не ги задржувајте вашите чувства или емоционални желби, опуштете се.

Рак
Љубов:
Објаснете му на партнерот дека имате слични желби и интереси. Потребно ви е добро охрабрување и заеднички предизвик.
Бизнис:
Треба да смислите акција која носи взаемна корист. Сè е можно ако правилно ги поврзете информациите што ги имате.
Здравје:
Во одлична форма сте.

Лав
Љубов:
Следува нова емотивна дилема. Не знаете дали вашиот партнер греши или се сомнева во работите за кои молчи.
Бизнис:
Околината го забележува вашето незадоволство од развојот на настаните на деловната сцена. Треба да најдете ново решение.
Здравје:
Ќе ви годи неколкучасовен здрав сон, внимавајте на соништата.

Девица
Љубов:
Состанокот со една личност изгледа заморно. Сепак, вашето однесување остава лош впечаток, некој одеднаш ќе ви го ускрати вниманието.
Бизнис:
Потребна ви е мудра одлука, подобро е да ја почитувате листата на приоритети отколку да ризикувате во работи кои не ги знаете доволно.
Здравје:
Вечерта ќе ви годи релаксација.

Терезија
Љубов:
Партнерот делува прилично вознемирено, што исто така ви го нарушува расположението. Не можете да ги усогласите заедничките интереси.
Бизнис:
Побарајте нечија поддршка или стручно мислење. Секоја форма на добра превенција може да биде многу корисна.
Здравје:
Избегнувајте разни непријатности и тешки ситуации.

Скорпија
Љубов:
Нема потреба да се однесувате премногу грубо или каприциозно кон саканата личност, покажете повеќе нежност и разбирање во секој поглед.
Бизнис:
Важно е правилно да се разбирате или јасно да дефинирате заеднички правила во деловната соработка.
Здравје:
Избегнувајте нездрава исхрана или прекумерно консумирање цигари и алкохол.

Стрелец
Љубов:
Имате добра волја и емотивна нота, а партнерот има чувство за убави и корисни работи. Одлично се надополнувате.
Бизнис:
Обрнете внимание на различни детали, бидејќи работите кои имаат важно значење често остануваат скриени меѓу редови или зад нечии ветувања.
Здравје:
Почестете се со некоја омилена забава, како рецепт за добро расположение.

Јарец
Љубов:
Под емоционален притисок сте, мора да почитувате нечија волја или барања. Ве нервира нечие однесување.
Бизнис:
Отворена дискусија со една личност ја илустрира вашата несигурност и беспомошност меѓу деловните соработници.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации.

Водолија
Љубов:
Емоционално, ви пречи да знаете дека на вашата сакана личност и недостасува инспирација, храброст или искреност.
Бизнис:
Не дозволувајте некој да ве обврзува на соработка што не ги задоволува вашите критериуми и очекувања.
Здравје:
Ќе уживате во промените и релаксацијата.

Риби
Љубов:
Некој ве возбудува и ви го привлекува вниманието повеќе отколку што сте спремни да признаете. Се однесувате мистериозно.
Бизнис:
Со неколку добри потези можете да направите повеќе од вашите соработници. Можете да ги постигнете вашите намери на различни страни.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.