Еве што изјави ДАНИЈЕЛА на денот на ВЕНЧАВКАТА НА ГРАШО

Lifestyle, Живот, Забава, Сцена

Еве што изјави Данијела Мартиновиќ „Не може да ви помине моментот кој е неизбежен.

Непишано правило е дека врските завршуваат драматично, но кога со вас е личност која ја почитувате и цените, тогаш раскинувањето е уште понеразбирливо“, изјави пејачката која е подготвена за нов почеток.

Пејачот Петар Грашо се ожени со Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ, со која чека дете. Петар и 14-годишната Хана тоа судбоносно го кажаа во саботата попладне, а нивната венчавка предизвика невиден интерес. Погледнете како тие изгледаа – младоженецот облече сив костум, а Хана романтична венчаница и долги ракавици. Косата ја обликуваше природно, брановидна, а сите коментираа како блеска идната мама!

Двојката ова лето ќе го добие првото дете, а љубовта се роди на снимањето на заедничка песна. Иако многумина велеа дека таткото на Хана Тончи е против оваа врска, тој на свадбата беше одлично расположен и даде изјави за медиумите.

Гости на венчавката биле родителите на парот, но и кошаркарите Дино Раџа и Жан Табак, како и готвачот Томаж Каучиќ. Пејачот имал двајца кумови, а по венчавката во црквата во Сплит отишле во ресторанот што тој го одржувал за да слави во најтесниот круг на блиски луѓе.

image