ТЕШКА СООБРАЌАЈКА – две лица тешко повредени

Хроника

Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека на ул.1523 се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(41) од Скопје и патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.М.(30) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот М.М. и малолетен сопатник во неговото возило, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје.