Каде ГОРИ автомобил?!

Хроника

Возило се запали во скопски Чаир, а во пожарот интервенирала и Противпожарната бригада. Повредени лица нема.

Синоќа во 00:54 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Џон Кенеди” настанал пожар во патничко моторно возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на Ш.Б.(43) од Гостивар, велат од полицијата.

Мотивите и предизвикувачот на пожарот исто така сеуште не се познати.