АТЕНТАТ врз Ердоган, што се случува

Балкан

Продолжува акцијата за безусловно симнување на Ердоган од власт во Турција. Главен метод е параноични напади кај претседателот, со што сам себе би се детронизирал. Тој веќе прави катастрофални потези, фалеше уште атентат врз него.

Под полициско возило, дел од придружбата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, пронајдена е бомба. За сега, информациите говорат дека Ердоган не е повреден.

Како што пренесуваат турските медиуми, експлозивната направа била поставена под еден автомобил кој бил во придружбата при состанокот на Ердоган во Сиарто.

Забележана е во последен момент, а ја откил полицаецот што го возел автомобилот, пишуваат турските медиуми.