хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28 ноември: Намалете со алкохол

Хороскоп

ОВЕН

Работа: Конечно заврши вашиот период на стагнација. Подготвени сте да се посветите на посакуваните деловни промени.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека искрено се грижи вашата врска да напредува.

Здравје: Проблеми со видот.

БИК

Работа: Денешниот ден ви носи многу предизвици кои ќе мора да ги надминете доколку сакате да бидете успешни во бизнисот.

Љубов: Во вашето блиско опкружување постои врска со личност која покажува силен интерес.

Здравје: Ќе ви годи одмор

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денешниот ден може да ви донесе некои помали компликации на деловното поле.

Љубов: Ќе имате интересен разговор со личност која ви се допаѓа. На чекор сте од можен почеток на врската.

Здравје: Ќе уживате во некаква релаксација.

РАК

Работа: Доколку сте планирале да направите промени на полето на работата, денес можете да бидете успешни во тоа.

Љубов: Допрени сте од вниманието на партнерот. Убаво е и уживате во заедничките моменти.

Здравје: Се чувствуваш добро.

ЛАВ

Работа: Денес многу лесно би можеле да погрешите и да имате некои компликации на деловното поле.

Љубов: Можно е да дојде до конфликт помеѓу вас и вашиот партнер, кој не можете да го решите многу лесно.

Здравје: Консултирајте се со лекар.

ДЕВИЦА

Работа: Полека ви се отвораат нови деловни можности кои ќе ви донесат можност да успеете.

Љубов: Имате чувство дека саканата личност не ви е целосно посветена и станувате малку љубоморни.

Здравје: Проблеми поради стрес.

ВАГА

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате некои компликации и потешкотии на работното поле кои нема да можете лесно да ги решите.

Љубов: Денешниот ден ви носи помалку дискусија во однос на саканата личност.

Здравје: Грижете се за вашиот стомак.

ШКОРПИЈА

Работа: Склони сте да реагирате бурно кога некои околности не се во ваша корист. Можно е денеска да бидете под тензија.

Љубов: Би сакале да воспоставите нова врска, но не ви е лесно да остварите ново познанство.

Здравје: Мал пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можеби не сте добиле поддршка за унапредување и проширување на вашиот бизнис, па затоа сте незадоволни.

Љубов: Можете да очекувате интересно познанство со личност која ќе ве шармира.

Здравје: Можни се проблеми со зглобовите.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да имате мали недоразбирања на работа. Нема да ви биде лесно да ги реализирате сите ваши планови.

Љубов: Запознавате интересна личност и добивате желба да се посветите малку повеќе на вашата врска.

Здравје: Проблеми со алергија.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува неповолен ден за деловно поле. Не очекувајте големи промени сега.

Љубов: Можно е вашата врска со саканата личност да стане нестабилна и да се грижите за опстанокот на вашата врска.

Здравје: Нагласено лошо варење.

РИБИ

Работа: Иако сте имале некои поголеми трошоци, во наредниот период ќе можете да ги регенерирате финансиите.

Љубов: Често мислите на личноста со која сакате да бидете во врска. Подготвени сте да и ги покажете вашите чувства.

Здравје: Намалете го внесот на алкохол.