ДНЕВЕН хороскоп: Рибите ќе се мазат, девиците да се пазат

Хороскоп

Овен

Новите друштва ќе ви создаваат стрес, па избегнувајте ги. Некои од вас ќе имаат можност да склучат договор кој ќе им го промени животот. Нетрпеливоста и импулсивноста ставете ги на минимум за да избегнете поголеми неволји. Си давате слобода да ги барате заслугите што не сте ги заработиле.

Бик

Партнерот малку ќе ве замори со своите барања. Некои ќе се свртат кон сонување со отворени очи или ќе активираат една платонска љубов. Вашите деловни партнери и вашите претпоставени тешко ќе наоѓаат заеднички јазик. Вие ќе бидете мостот што ќе ги поврзува. Максимално сте фокусирани на саканата личност.

Близнаци

Ако продолжите да се ангажирате повеќе околу работата, можете да остварите големи успеси. Искористете ја шансата да ја докажете вашата способност и амбициите на деловно поле. Нема да бидете задоволни со ситуацијата на полето на љубовта, па затоа сакате да се расправате со партнерот.

Рак

Вашиот авторитет е во преден план. И покрај тоа што ви се допаѓа кога луѓето ве прашуваат за вашето мислење, понекогаш тоа ве нервира. Ви треба одмор, затоа не двоумете се, направете подолга пауза за време на која ќе се опоравите од проблематичните ситуации и нервозите што произлегуваат од нив.

хороскоп

Лав

Идеално време е да ги обновите старите контакти со пријателите што сте ги запоставиле во минатото. Вашите проблеми завршуваат. Онаа малку ревност што остана во вас по периодот зад вас, ќе биде доволна за да започнете повторно. Време е темелно да се подготвите за претстојните деловни обврски.

Девица

Емоционалноста што ве порази е проектирана и на љубовниот план. Спуштете се на земја, поради изразената варијабилност на расположението, вие сте почувствителни, што може да ги комплицира односите и да доведе до емотивен крах на веќе разнишаната врска.

Вага

Сè уште „тагувате“ по еден деловен проект кој не успеавте да го реализирате. Во врска со ова, ве чека разговор во кој нема да ви биде пријатно. Ако сте подготвени да критикувате и да понудите логично оправдување, работата може да не биде изгубена. Едноставно не сакате да го препуштите некој друг да го реализира.

Скорпија

Се советува да не прифаќате нови деловни обврски, најдобро е денот да го поминете во поситни деловни активности. Наскоро ќе имате поголем прилив на пари, што, во најголем дел, може да реши финансиски проблеми за кои, во моментот, немате долгорочно решение.

Стрелец

Ѕвездите предупредуваат дека ако не се вклучите навреме и не расчистите можни недоразбирања, работите можат да станат непоправливо комплицирани. Тешкотиите со претпоставените ќе се манифестираат првенствено преку притисокот дека работата мора да се заврши пред крајниот рок.

Јарец

Многу е важно брзо да го решите секое недоразбирање. Имате впечаток дека сè оди наопаку за вас и дека не можете да постигнете сè. Инвестирајте повеќе енергија во работата. Не очекувајте дека другите ќе се залагаат за вас, но направете го тоа за себе. Бидете вредни и упорни и напредокот ќе дојде.

Водолија

Како сите да сакаат да ја нарушат вашата приватност и „душкаат“ во вашиот интимен живот. На љубовен план, кога е во прашање саканата личност, не сте вие секогаш во право. Размислувајте и за она што го сака вашиот партнер. Едностраниот интерес може да биде погубен за вашата врска.

Риби

Имате многу планови и очекувате наскоро да започнете некои од нив. За жал, денешните настани нема да ви донесат големи промени, освен што околностите ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за некој како вас. Добивките се сигурни и може да добиете пари од нешто од што сте се откажале.