ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: САД дозволија германски ЛЕОПАРДИ да влезат во УКРАИНА

Соединетите Држави и дадоа многу јасен сигнал на германската влада дека нема да има ништо против Бундесверот да и обезбеди на Украина борбени тенкови Леопард 2, објави Франкфуртер алгемајне цајтунг […]

РУCИJA мoли за cмиpyвање, дaли НATО ќe пpифати

Кремљ и кабинетот на Путин соопштија дека Русија доставила нацрт – документи во кои се наведени безбедносните аранжмани за кои сака да преговара со Соединетите Американски Држави и нивните сојузници […]