НАЈНОВА ВЕСТ: Убиецот на Тот од овие причини бил суден и во Словенија

Ангело Ѓоргиевски, првоосомничениот за претепувањето на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој почина како последица на повредите е повеќекратен деликвент осудуван за трговија со дрога во Словенија, објави порталот 24 Инфо. […]

СУДСКА МЕДИЦИНА открила од што починал Тот – УБИСТВО!

Завршила обдукцијата на телото на младиот ракометар на РК Бутел, Денис Тот, дознава Сител. Директорот на Судска медицина, д-р Александар Станков вели дека наодите ќе бидат предадени на Јавното обвинителство. […]

ДРАМАТИЧНО видео: Вето за Србија, ќе го прифати Тесла за Бугарин или нема ЕУ

Никола Тесла бил Бугарин, по женска страна, а со тоа и тута Бугарин! Или Србија ќе ја прифати таа реалност и ќе признае дека станува збор за Николај Тесларов или […]