ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Има убиени цивили

Најмалку две лица загинаа, а повеќе се ранети во денешниот терористички напад во северниот израелски град Хадера, а спасувачките служби и полицијата соопштија дека напаѓачите се убиени. Двајца Израелци загинаа […]

Седум лица се уапсени, планирале ТЕРОРИСТИЧКИ напад

Белорускиот претседател Александар Лукашенко соопшти дека во таа земја се уапсени седум лица кои подготвувале терористички напад, додека едно лице успеало да побегне, пишуваат медиумите во регионот. Тој прецизира дека […]