НАЈНОВО: АХМЕТИ ПРВ на листата на американскиот ТИМ за антикорупција

Аферата Маџар Телеком во која главно осомничени се Али Ахмети, Муса Џафери и Владо Бучковски ќе биде школски пример за постапување по предмети за висока корупција, дознаваме од дипломатски извори […]

СДСМ го правда Таче, ама не кажаа кој го ставил директор на Телеком?

Тоа што Димитар Ковачевски како директор во Македонски телеком АД бил поканет и присуствувал на отворање на објектот на МНТ нема ама баш никаква врска со криминалот на ВМРО-ДПНЕ. За […]