ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА зошто е ослободен МИЈАЛКОВ

Откако Апелацискиот суд Скопје ја укина затворската казна од 12 години за случајот „Таргет-Тврдина” за ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Сашо Мијалков, веднаш се почувствува ослободување и […]

ПРВ СЛУЧАЈ за американскиот тим за антикорупција во Македонија

Нефи Усеини, квази бизнисмен, советник во општината и претседател на огранокот на ДУИ во Охрид, доби осудителна пресуда за претепувањето на екссоветникот Џемал Мена за време на седница на Советот. […]

Го давеше нашето дете, нè поли со пиво и вино, врескаше и ме тресна во ѕид: Анџелина Џоли изнесе тврдења за бракот со Бред Пит

Анџелина Џоли реши да го извади „валканиот веш“ од бракот со Бред Пит. Холивудската актерка Анџелина Џоли со години е во бракоразводна постапка против Бред Пит, а во вторникот поднесе […]

ЗА ПУКАЊЕ кон цивили 4 месеци, за кебапи 4 години затвор

Албанскиот терорист Јусуф Енузи – Кока стана славен кога на плоштадот Скендербег пукаше кон цивили со пиштол марка Волтер Р99, бидејќи му сметале протестанти Македонци да се движат низ „албански […]

ТРАГЕДИЈА во Охрид, НЕФИ ако ги тепал, од сега само ќе ги *бел охриѓани

Судијката Билјана Белевска – Пројковска ги ослободи од обвинение браќата Нефи и Ибро Усеини за напад врз охриѓанецот Топалоски, кој прво ги обвини браќата дека го нападнале, а потоа се […]

СУЛТАН РЕЏЕПИ донесе ферман за правдата на генсекот Мухи

Поранешниот верски лидер на исламската верска заедница, Сулејман Реџепи реагираше на случајот со Мухамед Зекири, генералниот секретар на Владата во притвор, против кого Јавното обвинителство покрена истрага за злоупотреба на […]

ЗЕЛЕНА ЛУПА го разоткрива прогонот на власта кон опозиционерот Богојески

Во јавноста се отвори скандал на прогон на хибридниот режим на заевизмот кон опозицискиот активист Петар Богојески, кој траел со години, но по неуспехот да биде скршен и да потпадне […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Русин, нафуран на војната, плука па плаќа!

Жител на Краснодара во Русија застанува на среде улица и плука на буквите, синоним на војната, “Z”, соопштува Baza. Мажиштето излегува од колата, плука во буквите на путиновата приватна војна […]

Видео / Ѓоковиќ oди во пpитвop

Новак Ѓоковиќ повторно беше тема за австралискиот правен систем откако повторно му беше укината визата, а потоа неговите адвокати поднесоа жалба. Судијата Ентони Кели го префрли случајот во Сојузниот суд, […]

ДУВЊАК: После Мијалков останува Камчев да биде на слобода (видео)

Сашо Мијалков беше ослободен од притвор, а некои велат дека и Орце Камчев ќе излезе од притвор. Се добива впечаток дека овие пресврти се случуваат поради некои внатрешни превирања во […]