Видео / Ѓоковиќ oди во пpитвop

Новак Ѓоковиќ повторно беше тема за австралискиот правен систем откако повторно му беше укината визата, а потоа неговите адвокати поднесоа жалба. Судијата Ентони Кели го префрли случајот во Сојузниот суд, […]

ДУВЊАК: После Мијалков останува Камчев да биде на слобода (видео)

Сашо Мијалков беше ослободен од притвор, а некои велат дека и Орце Камчев ќе излезе од притвор. Се добива впечаток дека овие пресврти се случуваат поради некои внатрешни превирања во […]

ВАЖНО: ГРУЕВСКИ со порака до Протугер и кумот, пропеаните во суд

Вчера се случи голем скандал, кој открива нова димензија со т.н. бомби на Заев или прислушувани разговори. Очигледно е дека тие не ги има само Заев и компанија, туку ги […]

CKAНДAЛ: Штo сe cлyчи сo cyдењето зa тeндepите на Ckoпје 2014

Cyдењето за слyчајот „Тендepи“, во кој обвинета е пopанешната миниcтеpка Eлизaбетa Kaнчеcка Mилeвcка, пo петти пат почна од почеток, што значи дека три години и ocум месеци бyквално cудската пocтапка […]

ТРАГЕДИЈА: Дали списочето на Грујо е надградено и проширено, договорот Груевски – Заев се почитува

Секаде каде што Груевски е обвинет, судењата се враќаат на почеток најмалку еднаш, со цел да се исполни договорот за промена на името Македонија, тврдат блиските соработници на Груевски. Според […]

Камчев и Мијалков се помирија

Двајцата поранешни први соработници Сашо Мијалков и Орце Камчев и понатаму ќе останат во истражниот затвор “Скопје” (Шутка), најмалку уште нови 30 дена. -Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал […]