ВРЕМЕTO ДЕНEC cтyдено, нa виcoките мecта cо пojава нa Cтоjaнче

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Утринските температури во земјава ќе се движат […]