ПРОГОНЕТИТЕ МАКЕДОНЦИ го освојуваат светот

Македонските криминални и бандитски здруженија, наречени политички партии, последните 30 години од Македонија прогонија илјадници и илјадници млади Македонци, кои денес стануваат светска елита и го освојуваат светот на науката, […]

НАЈНОВА ВЕСТ: Убиецот на Тот од овие причини бил суден и во Словенија

Ангело Ѓоргиевски, првоосомничениот за претепувањето на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој почина како последица на повредите е повеќекратен деликвент осудуван за трговија со дрога во Словенија, објави порталот 24 Инфо. […]

БОМБА: ОТКРИЕНО каде ќе бега Груевски од Унгарија

Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Љубљана објавува опширни анализи за Македонија „со историски последици“, а не гледа што им се подготвува во сопствениот дом во Словенија.  […]

Јанша: Бугарите зборуваат сличен јазик на македонскиот!

Словенија секако ја разбира позицијата на Бугарија за нејзиното вето за почеток на преговорите со Северна Македонија, бидејќи е земја-членка. Ова го изјави словенечкиот премиер Јанез Јанша како одговор на […]