ОЧАЈНА МИЗЕРИЈА (видео): Русите раздвоија мајка и ќерка, каде завршија?

Руската окупаторска армија во Украина го покажа сиот свој раскош на очај и мизерија во односот кон жените и семејствата кои паднаа во окупаторски раце. Покрај илјадници измачувања, силувања дури […]

ТЕТОВО: 8 часа силувале 15-годишно девојче со пречки во развој

Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против две лица кои се осомничени дека сториле по едно кривично дело – Обљуба врз немоќно лице согласно член 187 став 4 во врска […]

СКАНДАЛ: Бугарските претседатели се обвинија за силување

Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев го обвини актуелниот претседател Румен Радев за силување на Бугарија. Плевнелиев кој беше претседател на Бугарија од партијата ГЕРБ на Бојко Борисов се смета за […]