СРБИЈА или „ГЛАВАТА“, изборот на ВУЧИЌ под мечот на Путин

ЕУ притиска за санкции, Путин притиска за главата на Вучиќ. Ако прифати опција да ја заштити Србија и воведе санкции за Русија, Вучиќ ќе ја изгуби главата, смета Ненад Чанак, […]

ВОНРЕДНО: Што се случува во Босна, тенкови и хеликоптери во Република Српска

Ситуацијата во Украина по се изгледа ги разгори страстите и на Балканот. Од Босна на социјалните мрежи постојано се објавуваат видеа од зголемено воено присуство на силите на ЕУФОР. Операцијата […]

ЛОШО: Започнува сценариото за промени на границите на Балкан

Високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика, Жозеп Борел, порача дека Европската Унија и Соединетите Американски Држави нема да допуштат распад на Босна и Херцеговина. Говорејќи на Минхенската безбедносна […]

РЕПУБЛИКА СРПСКА на колена, Бујар за санкции на Додиќ

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, преку порака на Твитер ги поддржа санкциите на САД против членот на претседателството на БиХ, Милорад Додик. – Ја поздравуваме одлуката на Министерството за […]