(ВИДЕО) Оџата од Арачиново се поднови со мерцедес – ова му е подарок за Рамазан Бајрам

Оџата од Арачиново за празникот Рамазан Бајрам добил подарок автомобил. „Мерцедесот“ е подарок од советници и од жители на Арачиново,објави порталот Курир.мк. Муслиманските верници инаку вчера ја почнаа тродневната прослава […]

ОТВОРЕНО ПИСМО Богојески до Реис ул Улема за Рамазан Бајрам

Лидерот на партијата Македонски Концепт Петар Богојески испрати отворено писмо до поглаварот на Исламската верска заедница Реис ул Улема Шаќир Фетаи и го честиташе големиот муслимански празник Рамазан Бајрам. Почитуван […]

ЧЕСТИТ Рамазан Бајрам од Македонски Концепт

Со искрени желби за добро здравје, среќа, радост и благосостојба, на сите граѓани од исламската вероисповед им упатуваме срдечни честитки по повод Рамазан Бајрам, се вели во честитката на Македонски […]