ПОВРЕДЕНИ ГРАЃАНИ ОДНЕСЕНИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ

Двајца повредено по силното невреме кое попладнево го погоди Скопје, објави Сител. Според Телевизијата, двете лица се повредени од дрво кое паднало врз нивниот автомобил, додека бил во движење. Тие […]

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ од дождовната бура во Скопје!

Невреме попладнево го зафати Скопје, а врнеше и во други делови на Македонија. Еве како изгледаше дождовната бура над делови од Скопје: Полицајци во координација со другите институции им помагаат […]

ВАЖНО: Ако Германија не успеа, како Македонија со вакви поплави

Откако Германија и Белгија беа катастрофално поплавени, најавите за невреме и во Македонија предизвикаа сериозни дилеми. Се поставува прашањето колку навистина се подготвени надлежните служби да се справат со евентуални […]