БОГОЈЕСКИ: Сакате ли завалијава да го видите во затвор?

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески сподели интересно прашање до граѓаните, а во врска фалсификуваниот Попис на населението во 2021 година. Богојески ги прашува граѓаните: „Почитувани граѓани, сакате ли завалијава […]

ДРАМАТИЧНА ОБЈАВА на Богојески за системски геноцид врз Македонците

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески утрово на социјалната мрежа Фејзбук објави драматичен пост во кој јавноста ја информира за организиран системски геноцид врз Македонците во Македонија. Објавата ја пренесуваме […]

БОГОЈЕСКИ: Во Македонија има ДРЖАВНА ПОЛИТИКА НА ПРОГОН на православните граѓани

Лидерот на Македонски концепт и граѓански активист за слобода и демократија Петар Богојески, на својата фан страна сподели реакција за односот на власта кон православните граѓани во Македонија. Особено жесток […]

АРХИЕПИСКОП СТЕФАН: Се обидуваат да ги избришат ПРАВОСЛАВНИТЕ Македонци од Македонија

Фалсификуваниот Попис 2021 година со кој на најскандалозен начин се избришани православните Македонци, наиде на жестоки реакции и од страна на МПЦ – ОА. Црквата реагираше и по објавата на […]

МИТРОПОЛИТ ГРИГОРИЈ: Пописот е неуставен, ПРАВОСЛАВНИТЕ се жртви на статистичка измама

Став на Митрополитот на Кумановско–осоговска епархија, д-р Григориј (Настески), во врска со подготовка, организирање и спроведување на Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија од Февруари, 2021 година. […]

ВЛАСТА со нов удар против ПРАВОСЛАВНИТЕ Македонци

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, Даријан Сотировски во интервју за МИА вели дека вештачки намалениот број на православни верници во Македонија на последниот попис, […]

ОТПИСОТ на Македонците е докажан, Струга тоа го покажа!

Се повеќе скандали излегуваат во јавност, околку резултатот од пописот кој Државната комисија за статистика го спроведе минатата година. Тоа е ОТПИС на населението, а не попис. Откако беа комплетно […]

БОГОЈЕСКИ до ТАЧЕ и АХМЕТИ, лекција за Пописот и за сопствените изјави?

„Пописот е статистичка операција, а не етничка, ниту политичка операција, и државата го спроведе со цел да ги имплементира своите економски и развојни политики врз основа на бројки.“ – истакна […]

ПРИСТИГНАА РЕЗУЛТАТИТЕ од Пописот, Гоце Делчев забранет во Чаир

Денес бев сведок на првата реформа на г-дин Азис Максутовиќ – новиот директор на Институт за медицина на труд во Чаир. Наместо да се фокусира на унапредување на здравствената дејност […]