НЕ ИМ ВЕРУВААТ НИ СОСЕДИТЕ! Ковачевски и Пендаровски поразени и на нивните гласачки места

На гласачкото место во скопската населба Тавталиџе на кое гласаше претседателот на партијата Димитар Ковачевски, СДСМ доби 170 гласа, а ВМРО-ДПМНЕ 256, а на гласачкото место во Автокоманда на кое гласаше […]

ДИМЧЕ И ВАНКОВСКА СО ПОДДРШКА ЗА ДУИ И ПЕНДАРОВСКИ?!

Во текот на вчерашниот ден, претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска напиша три објави против Гордана Силјановска Давкова, но нема ниту објава против Стево Пендаровски. Оттука, легитимно се отвора прашањето: […]

МТВ: Тимот на ПЕНДАРОВСКИ одговори дека НЕ МОЖЕ да му ја организира агендата ЗА ДУЕЛ, НИТУ ЗА ОДДЕЛНО ИНТЕРВЈУ!

Вечерва во 20.15 на Македонската телевизија наместо дуел меѓу двајцата претенденти за шеф на државата, ќе има интервју само со кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова. Нејзиниот опонент Стево Пендаровски […]

„На МАКЕДОНЦИТЕ ИМ ЗБОKТИСА некој да им кажува дека НЕ СЕ МАКЕДОНЦИ“ Загoварањето бојкот е брука!

Прагот на издржливост на Mакедонците е надминат кога некој вели дека не си тоа што си туку тоа што јас мислам дека си и тоа нема врска со компромис и […]

Уште една зелена од Пендаровски – грешеле, ама грешките не им биле со лоша намера – ЕПА ЌЕ СИ ЛЕЖИТЕ

Актуелниот престедател и кандидат од СДСМ за нов мандат на претстојните претседателски избори, Стево Пендаровски на средбата со граѓаните во општина Ново Село призна дека актуелната владејачка гарнитура имала и […]

ПЕНДАРОСКИ „се изгуби“ од додворување на ДУИ – НАВРЕДИТЕ продолжуваат, сега кон РАЗЕДИНУВАЊЕ на МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА (МПЦ)

Според Пендаровски тројца владици од МПЦ се под руско влијание, АМА НЕМАЛ ДОКАЗИ ДЕКА СЕ РУСКИ ШПИОНИ Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа […]

Пендаровски со „ОПОЗИЦИОНЕН“ говор во Гостивар – „Крајно време е да направиме……“- КАКО ДО СЕГА, ИЛИ ?!

Пендаровски: Крајно време е да направиме проверка на имотот на судии, обивнители, но и политичари, почнувајќи од мене На вечерашниот митинг во Гостивар, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски порача дека е […]

Пендаровски стана балкански женомрзец, со Фрчкоски да формираат клуб на женомрзци – Мицкоски на митинг со прилепчани

Денес гледам загрижени лица, затоа што и времињата се тешки и проблемите многубројни.  Има моменти во историјата на еден народ кои се одлучувачки, тоа се времињата кога работите се прекршуваат […]

ДОБРО УТРО со Аматерката и ПОСЛЕДНИОТ ЧЕКОР ОД „РЕФОРМСКИОТ“ ПРОЦЕС ЗА ДОПАРТИЗАЦИЈА НА СУДСКИОТ СИСТЕМ

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет ПОСЛЕДЕН ОБИД ЗА ДОПАРТИЗАЦИЈА НА СУДСКИОТ СИСТЕМ Одлуката на Управен суд е само уште една потврда за напразно „брблање“ на вадините челници […]

Мицкоски: Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат- за навредите и ваквите закани треба да се извини

Од тоа што можам да следам во кампањата, тоа се пораки кои се вообичаени и во делот на преткампањата, гледам дека во албанскиот условно кажано блок кампањата се води со […]